תחומי התמחות

תחומי התמחות 2017-05-18T12:28:06+03:00

ליווי עסקי

לכל עצמאי או בעל עסק ישנה תכלית עיקרית והיא לייצר רווחים לבעלי העסק לאורך הזמן. ישנם מיזמים ועסקים רבים אשר מאחוריהם עומד חזון ורעיון עסקי בעל פוטנציאל גדול שלהם אין הכלים הנדרשים לתרגם את הרעיון העסקי לידי רווחים. העזרות בגורם מקצועי ומנוסה אשר יוכל לזהות את מהות העסק, הדינאמיקה ומטרותיו, בזמן קצר, תאפשר לכל עסק, בין אם הוא עסק בהקמה או עסק קיים, לקבוע מטרות ויעדים, לכבושם ולהגשים את החזון העסקי.

עבודת היועץ העסקי תחילתה היא הבנת מבנה הארגון של העסק, מי הם בעלי המניות ומקבלי ההחלטות בעסק, המצב הכלכלי לרבות היקף ההון והחוב הקיימים, אסטרטגיית השיווק ועוד. עם השלמת הבדיקה היסודית על ידי היועץ ניתן יהיה לאבחן מהן הבעיות הקיימות בעסק, נקודות החזקה אל מול נקדות החולשה במגוון תחומים שונים וכך להציב מטרות ויעדים בלוח זמנים מאורגן וקצוב.

במסגרת תהליך היעוץ הפיננסי נכללים מספר שירותים ובניהם:

ייעוץ פיננסי

הכולל ניהול תזרים מזומנים, הון חוזר, ביצוע ניתוחים כלכליים ובדיקת כדאיות, התנהלות מול גורמים מממנים, ניהול סיכונים פיננסי ובניית תקציב לעסק.

ייעוץ שיווקי

הכולל ניתוח הסביבה החיצונית של העסק (היקף השוק, מתחרים קיימים), הבנת אופיו של העסק (הבנת המוצר, חזקות אל מול חולשות), פילוח קהל היעד וזאת בכדי להרכיב תכנית שיווקית הולמת לפי תמהיל המדיות השיווקיות הקיימות (אינטרנט, ערוצי שיווק, שיתופי פעולה).

בניית תכנית עסקית

שהינה מסמך מפורט אשר מטרתו לאבחן את כדאיות העסק מרגע הקמתו תוך קביעת אבני הדרך, מטרותיו ואופי הפעילות של העסק.

הערכות שווי

ביצוע הערכות שווי תוך שימוש במתודולוגיה עדכנית ומקובלת כגון היוון תזרימי מזומנים (DCF), מכפילי רווח, אופציות ראליות או שילוב של יותר ממתודולוגיה אחת. השלב הראשון בתהליך הוא עיבוד וניתוח של הדוחות הכספיים של החברה, חישוב היחסים הפיננסיים נכון למועד ביצוע הערכת השווי והבנת המגמה בה החברה נמצאת.

השלב השני בתהליך כולל בניית דוחות פרופורמה עבור תזרים המזומנים הצפוי וזאת בהתאם למתודולוגיה הנבחרת לביצוע הערכת השווי וקביעת שיעור ההיוון (WACC) הנדרש. בשלב הסופי ובהתאם לסיבה בגינה בוצעה הערכות שווי, יהוון תזרים המזומנים הצפוי לכדי הערכת השווי.

מימון פרויקטים

מימון פרויקטים הינה שיטת המימון הנפוצה קיום לפרויקטים המשלבים את הסקטור הציבורי עם הסקטור הפרטי. מימון פרויקטים כולל מספר שיטות וטכניקות כדוגמת BOT, PPP, PFI, BOO ועוד. עם ניסיון העשיר בתחום האנרגיה והתשתיות אנו מספקים מגוון רחב של שירותים מקצועיים הן לגופים שונים במגזר הציבורי והן לחברות ויזמים מהמגזר הציבורי. כלל שירותי הייעוץ בתחום מימון פרויקטים מותאמים לכל פרויקט באופן ייחודי וכוללים בין היתר:

  • ייעוץ פיננסי בהכנת מסמכי מכרז עבור המגזר הציבורי לרבות משרדי ממשלה ורשויות מקומיות
  • בניית מודלים פיננסיים מורכבים
  • ליווי ויעוץ פיננסי בגיוס הון וחוב עובר פרויקטים
  • ביצוע ניהול סיכונים מפורט עבור גרומים מממנים
  • ביצוע אנליזה למתן חוב
  • חוות דעת כלכלית
  • בדיקת נאותות
icon-specialty

טבלאות הון

הכלי הפיננסי העיקרי עבור כל סטארט-אפ או חברת יזמית הינו טבלת ההון (או בשמה המלא באנגלית – Capitalization Table). טבלת ההון מהווה ראי לתקנון החברה ומאפשרת לקבל תמונת מצב עדכנית של מבנה האחזקות בהון המניות של החברה. הטבלה כוללת את פירוט בעלי המניות, שיעור האחזקה של כל בעל מניות, מחיר המניה והשווי הכספי.

השימוש בטבלת ההון מאפשר לבעלי המניות השונים לנהל חלוקת רווחים הולמת, לנהל מעקב של שיעורי האחזקה ולקבל החלטות בכל הנוגע לסיבובי השקעה נוספים והתאמת מנגנוני אנטי דילול לבעלי המניות המייסדים. הצורך בכלי זה עבור עסקים בעלי אופי יזמי הינו הכרחי מאחר ואלו נעזרים במרבית המקרים במימון חיצוני תמורת שיעור אחזקה במיזם.

מלבד יעוץ משפטי הנדרש בכדי לנהל נכונה את מערכת היחסים בין היזמים והמשקיעים, יש לוודא כי בניית טבלת ההון תעשה בצורה המדויקת ביותר, ללא השמטת פרטים ועם יישום כלל המנגנונים הנדרשים תחת תקנון החברה. מאחר ושיעורי האחזקה בחסרות אלו משתנים תוך פרק זמן קצר יחסית, העדר טבלת הון תקינה עלולה להביא את בעלי המניות המייסדים לידי מיעוט בלתי רצוי ואיבוד יכולת השליטה בכל הנוגע להשקעות עתידיות וחזון החברה. יתר על כן, טבלת ההון מאפשרת לבעלי המניות לבצע תרחישים שונים לכמות המניות הקיימות בכל שלב של השקעה עתידית, ביצוע של מיזוג עם חברה יזמית אחרת, מימוש אופציות, המרת הלוואת המירות ועוד.

הנסיון העשיר בתחום הפיננסי יחד עם הידע בעולם היזמי מאפשר לנו לתת יעוץ מקצועי ולספק טבלת הון בפורמט אקסל (Microsoft Excel) אשר תשמש את בעלי המניות בניטור האחזקות בחברה לאורך הזמן, התאמת מנגנוני אנטי דילול מתאימים לבעלי המניות השונים וקבלת החלטות הנוגעות לחזון והעתיד הכלכלי-פיננסי של החברה.

icon-specialty

יישומי אופיס

יישומי אופיס (Microsoft Office) מהווים כיום את הכלי העיקרי לכל מסמך, חוזה, מצגת, מידול פיננסי וניהול ארגוני. בנוסף על השירותים הקיימים, אנו מספקים הכנת מסמכים מקצועיים בכל תחום ועניין בשפה העברית והאנגלית ובהתאם לדרישות בעל העסק כדוגמת:

  • בניית מודלים פיננסיים פשוטים ומורכבים (Microsoft Excel)
  • כתיבת ועיצוב מצגות (Microsoft Point)
  • כתיבת תכנית עסקית, ביצוע מחקר שוק, מסמכי אנליזה לפרויקטים ועסקים ועוד (Microsoft Word)